fbpx
Close

Zmianę swojego życia możesz zacząć od wdzięczności

Na pewno nie raz słyszałaś o tym, aby mieć wysokie wibracje, które spowodują, że zaczną pojawiać się w Twoim życiu nowe pomysły i możliwości. A to z kolei pomoże Ci dokonać zmiany swojego życia na lepsze.

Jednym z bardzo skutecznych sposobów na podniesienie wibracji jest odczuwanie wdzięczności.

Na początek, aby zachęcić Cię do regularnej praktyki wdzięczności opowiem Ci jakie daje ona korzyści:

Badania pokazują, że osoby które doświadczają wdzięczności na co dzień, są radośniejsze i mają dużo energii, aby tworzyć lepsze życie.

Osoby praktykujące wdzięczność bardzo dobrze radzą sobie w stresujących sytuacjach i są w stanie znajdować wspierające rozwiązania w trudnych momentach życia.

Dodatkowo stan wdzięczności podnosi Twoje poczucie wartości, ponieważ kiedy dziękujesz za to co masz lub za to co otrzymujesz, to tym samym stwierdzasz, że stanowi to jakąś wartość. Więc jeśli otrzymujesz coś wartościowego, to znaczy, że jesteś tego warta, że jesteś wartościowa.

Kiedy jesteś wdzięczna, uczysz swój umysł pozytywnego myślenia, a jak sama pewno wiesz, nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość. Więc kochana moja, już od dzisiaj możesz uczyć się świadomej kreacji swojego życia, poprzez tworzenie pozytywnych myśli.

Większość z nas nauczona jest szukać we wszystkim zagrożenia i skupiać się na tym co negatywne, a to skutecznie blokuje odczuwanie wdzięczności.

Na szczęście wdzięczności można się nauczyć, poprzez systematyczne ćwiczenia, tak, aby stała się ona naszą drugą naturą.

Bo tak naprawdę wdzięczność, to nie jest coś co kierujemy do drugiej osoby, wydarzenia czy rzeczy, lecz jest to stan odczuwania wdzięczności i miłości do życia wewnątrz nas. Odczuwasz to jako ciepłą, otulającą energię znajdującą się w Twoim sercu. Zanim jednak dojdziesz do stanu bycia w przepływie wdzięczności i miłości, to potrzebujesz to wyćwiczyć.

Pierwszym krokiem, od którego warto zacząć, jest częste używanie słowa dziękuję. Dziękuję jest słowem, które jest powszechnie używane przez ludzi, z tym, że najczęściej dzieje się to w sposób automatyczny. A ja chcę Cię zachęcić do świadomego dziękowania.

Kiedy dziękujesz, popatrz się tej osobie w oczy i podziękuj jej naprawdę z serca. Mniej w sobie poczucie, że Twoje słowo dziękuję jest czymś w rodzaju podarunku ofiarowanego drugiemu człowiekowi. Ten prezent w postaci słowa dziękuję, niesie w sobie dobro i zasili tą osobę pozytywną energią.

Kolejnym krokiem w Twojej praktyce może być odczuwanie wdzięczności za to, co już masz. 

Żyjemy w świecie mocno zanurzonym w materii, funkcjonującym na posiadaniu. Chcemy mieć lepsze mieszkanie, lepszy samochód, nowszy telefon, nowsze meble itd, itd. To wszystko wywołuje ciągłe poczucie braku i niezadowolenia. W dodatku jesteśmy nauczone porównywania się z innymi ludźmi. Wszystko to zamyka nas w klatce umysłu i aktywuje programy rywalizacji, bycia gorszą lub lepszą, ciągłej gonitwy, jak również to, że żyjemy w iluzorycznej przyszłości.

Kiedy uda Ci się choć na chwilę zatrzymać i być w tu i teraz, to będziesz w stanie poczuć wdzięczność, za to co już masz. Za dach nad głową, łóżko do spania, za jedzenie i ubrania, za słońce i za deszcz, za drzewa i kwiaty, za to, że żyjesz… że po prostu jesteś.

Możesz wtedy również poczuć wdzięczność do swoich bliskich, za to, że są i dają tyle ile potrafią.

Najczęściej żyjemy w świecie oczekiwań i wiecznego niezadowolenia. Uważamy, że nasz partner powinien nas przytulać, mówić, że nas kocha i przynosić kwiaty. Mamy również całą listę rzeczy, które według nas powinien robić. Tylko, że w tym wszystkim zapominamy o rozmowie i wspólnych ustaleniach. Uważamy nasze oczekiwania za tak oczywiste, że nawet nie przyjdzie nam  do głowy za cokolwiek mu podziękować.

Tego typu postawa nie ma nic wspólnego z wdzięcznością i otwartym sercem.

Dlatego zachęcam Cię do tego, aby już dziś zacząć doceniać swoich bliskich poprzez wysyłanie do nich dobrej, pozytywnej energii wdzięczności wyrażonej uśmiechem i słowami.

Teraz aktywujemy w Twoim sercu zachwyt.

Pamiętaj, masz w sobie moc i to Ty decydujesz w jaki sposób postrzegasz otaczający Cię świat. 

Możesz widzieć cierpienie, walkę, konkurowanie, brzydotę i ciemność. A możesz widzieć światło, dobro, współpracę, piękno i …..zacząć zachwycać się życiem.

Bardzo często jest tak, że żyjemy na autopilocie i nie zauważamy tego co się dzieje wokół nas. Zanurzone w myślach o przeszłości lub przyszłości, jesteśmy nie obecne w tu i teraz. Właśnie tak działa uśpiona świadomość i życie generowane schematami wyuczonych zachowań.Kiedy jesteśmy nieobecne, nie możemy być wdzięczne, ponieważ nie zauważamy otaczających nas cudów, które znajdują się wokół nas.

Jesteś w domu lub w pracy, na spacerze lub zakupach. Jesteś, a jakby Cię nie było…zanurzona w zapomnieniu o przepływie życia.

Gdybyś podniosła głowę, to byłabyś w stanie zobaczyć otaczające Cię piękno. Jest to tylko kwestia przebudzenia się do tu i teraz. 

Zrób taki eksperyment: idź na spacer lub do sklepu, ale w taki sposób jakbyś szła tam pierwszy raz. Aktywuj w sobie intencję zachwytu. Idziesz i nastrajasz swój umysł na dostrzeganie piękna. Jesteś cały czas obecna i świadoma tego co Cię otacza. 

Zadawaj sobie pytanie: czym w tej chwili mogę się zachwycić? 

Spaceruj, zachwycaj się, bądź wdzięczna i zauważ jak się wtedy czujesz.

Wnieś praktykę wdzięczności do swojego życia na co dzień, a w niedługim czasie Twoje samopoczucie i życie wzniesie się na znacznie wyższy poziom.

Chcesz nauczyć się odczuwać wdzięczność, a nie wiesz jak to robić?

Moja medytacja wdzięczności na pewno Ci w tym pomoże.

Kliknij w link do zakupu medytacji wdzięczności i już dziś wejdź na nowa ścieżkę życia ku szczęściu, ku radości, ku miłości.

Link do opisu i zakupu medytacji tutaj:

Mam na imię Anabelle i jestem nauczycielką duchową. Pomagam kobietom w relacji partnerskiej czuć się szczęśliwe i wolne. Moją misją jest, aby kobiety pokochały siebie i połączyły się ze swoim kochającym sercem.

Sesja online

Transformujące spotkanie w stronę pokochania siebie i odzyskania swojej mocy

Podziel się: