fbpx
Close

Jak przestać oddawać energię innym i odzyskać dostęp do serca.

Każde nowonarodzone dziecko ma pełny dostęp do niekończącej się energii, która jest Miłością Wszechświata. Jednak najczęściej dorasta ono w domu, w którym rodzice na skutek trudnych doświadczeń i traum przestali odczuwać tą bezwarunkową miłość uważając, że muszą polegać na własnej sile. 

Mając zablokowane połączenie z wyższą mocą z biegiem czasu tracą coraz więcej własnej energii. A bez energii człowiek umiera. Oczywiście najczęściej nikt nie chce umrzeć, działa tu więc instynkt przetrwania i rozpoczyna się nieświadome poszukiwanie energii. Rozpoczyna się walka o energię i najczęściej nieświadome zabieranie jej innym.

James Redfield wyróżnił cztery scenariusze  na pozyskiwanie energii od drugiego człowieka. Są to: terrorysta, śledczy, biedactwo i zamknięty w sobie.

Przeczytaj każdy z poniższych opisów i odkryj w jaki sposób oddajesz energię innym lub nieświadomie ją zabierasz. Poznasz również sposób w jaki ty starasz się ochraniać siebie, aby utrzymać się przy życiu.

Po tym jak rozpoznasz własne, nieświadome sposoby pobierania energii będziesz mogła przestać je stosować oraz nauczysz się w jaki sposób łączyć się z własnym kochającym sercem.

 

Terrorysta:


Jest najczęściej w centrum uwagi. Krzyczy, rozkazuje, ma niekontrolowane wybuchy emocjonalne. Jest agresywny słownie lub stosuje przemoc fizyczną.

Do tego wszystkiego bardzo dużo mówi, nie słucha i najróżniejszymi sposobami wymusza to co chce.

Sprawia, że boisz się i jesteś wciąż napięta ponieważ nigdy nie wiesz kiedy nastąpi atak.

Na skutek jego zachowania czujesz strach, złość i chęć zemsty.

 

Śledczy:


Śledczy nie jest aż tak agresywny, jednak przebywanie z nim jest bardzo trudne.

Dużo krytykuje i ocenia, tak naprawdę po to, żeby udowodnić swoją rację.

Im więcej wynajduje w Tobie błędów i potknięć tym, większą go darzysz uwagą i czujnie obserwujesz każdy jego ruch.

Im więcej się z nim spierasz, dyskutujesz i próbujesz mu udowodnić, że nie ma racji tym więcej oddajesz mu swojej energii.

Sprawia, że masz wrażenie iż jesteś ciągle obserwowana i kontrolowana.

 

Zamknięty w sobie:


Zamknięty w sobie to człowiek, który izoluje się od otoczenia i w samotności zanurza się w swoje lęki, obawy i nierozwiązane problemy, analizując bez końca daną sytuację. 

Strategię tą wypracował w dzieciństwie radząc sobie w ten sposób ze śledczym, który wciąż mówił mu co ma robić lub podważał jego decyzje. Kiedy był dzieckiem często nie mógł zaspokoić swojej potrzeby posiadania własnego zdania lub podejmowania własnych niezależnych decyzji.

Teraz w dorosłym życiu nie chce podejmować zobowiązań a jak pojawi się konflikt to zamiast szukać rozwiązania, izoluje się, nie odbiera telefonu i nie chce rozmawiać.

Dzięki tej strategii dostaje energię od bliskich, którzy widząc jego zły nastrój próbują mu pomóc.

 

Biedactwo (ofiara):


Biedactwo czuje się bezsilne i jest pewne, że sobie samo nie poradzi, w związku z czym wywołuje współczucie licząc na to, że ktoś mu pomoże.

Dostaje uwagę, czyli energię od innych poprzez opowiadanie o nieszczęściach i tragediach jakie go spotkały. Płacze, wzdycha, ma zmartwiony wyraz twarzy. Tyle, że jemu nie chodzi o to, żeby rozwiązać swoje problemy bo wtedy straciłby źródło energii.

Nie umie stawiać granic, więc często czuje się wykorzystywany przez innych, co w konsekwencji prowadzi do tego, że znowu zachowuje się jak ofiara. Jego ulubione powiedzonka to: “Tak, ale”, “Taki już jestem”, “No trudno”, “Nie przejmuj się mną”.

Właśnie poznałaś strategie pozyskiwania energii od innych. Strategie, które przekazywane są w rodzinach z pokolenia na pokolenie. W ten sposób nauczyliśmy się  co robić, żeby przetrwać. Tyle, że życie kosztem innych tworzy walkę i cierpienie. Na szczęście świat się przebudza a my wraz z nim.

Jeśli chcesz przestać uczestniczyć w walce o energię, potrzebujesz:


Rozpoznać swoje dawno temu wypracowane – a przez to dawno wyparte ze świadomości do podświadomości – sposoby na pozyskiwanie energii od innych.

 

Zauważyć w jaki sposób bliskie Ci osoby zabierają Ci energię –  przez co Ty będąc tego nie świadoma, oddajesz ją im.

 

Odnowić dostęp do bezwarunkowej Miłości Wszechświata, dostęp do energii, która jest w Tobie, w Twoim sercu.

 

Jeśli mamy dużo niewyrażonych, stłumionych w dzieciństwie emocji, wtedy nie czujemy połączenia z własnym sercem, wtedy nie mamy dostępu do Miłości Wszechświata. Oznacza to, że jesteśmy zdane na prowadzenie ego, które karmi nas lękiem i cierpieniem. A w dodatku tak mocno utożsamiamy się z umysłem, że nawet potrafimy wątpić w to, iż poprzez nasze serce mamy dostęp do uniwersalnej energii jaką jest bezwarunkowa miłość.

Jeśli chcesz czuć połączenie z Miłością Wszechświata  to naucz się uwalniać emocje i łączyć się ze swoim sercem. 

W spotkaniu z dawnymi emocjami z pewnością pomagają Ci kontakty z Twoim partnerem lub inną bliską Ci osobą – jeśli często dochodzi w nich do “emocjonalnych wybuchów”.

To o czym przeczytasz poniżej nazywa się procesowaniem – czyli inaczej regulacją – emocji.

Przykładowo gdy Twój ukochany wykona jakiś gest lub powie  coś do Ciebie, a Ty czujesz przypływ narastającego gniewu, smutku lub inny rodzaj wewnętrznego dyskomfortu.

Jeśli dźwigasz zalegający w podświadomości bagaż niewyrażonych z różnych powodów silnych emocji, to być może w takiej na pozór niewinnej sytuacji – bez żadnej kontroli – wybuchasz, zachowując się niczym tornado.

Kiedy po opadnięciu emocji masz możliwość – na spokojnie – przyjrzeć się całej konfliktowej sytuacji, możesz dojść do wniosku, że Twoja reakcja była nieproporcjonalna. Oznacza to, że w ramach takiego wybuchu ujścia szukają wtedy i inne zdławione a nie wyrażone wcześniej emocje, nie związane wcale z daną sytuacją.

Dlatego ważne jest aby po pierwsze uświadomić sobie mechanizm takiego a nie innego reagowania. Zrozumienie tego mechanizmu jest pierwszym i ważnym krokiem prowadzącym do stopniowej regulacji – procesowania swoich emocji.

Do tego potrzebna jest praca z pojawiającymi się emocjami. Tą pracę musimy wykonywać same – w tym znaczeniu, że emocje te musimy transformować pozwalając im świadomie przez nas przepływać – czyli odczuwając daną emocję – za pomocą uważnego oddechu pozwolić jej na przejście przez nas bez zatrzymania w naszym ciele.

Idealnie byłoby gdybyś wtedy powiedziała do niego: “kochanie, na skutek tego co mówisz poczułam jakieś dawne emocje. Potrzebuję teraz spotkać się sama ze sobą i pobyć z tym co się we mnie aktywowało.” Na początku jednak może to być trudne lub nawet niewykonalne. Dlatego sugeruję Ci zastosowanie rozwiązania, które sama z powodzeniem stosowałam, a które polegało na powiedzeniu partnerowi krótkiego “odłączam się”. Mówisz to lub coś podobnego, ważne jest, abyś zauważyła w sobie moment narastającej frustracji czy zdenerwowania i odpowiednio wcześnie przerwała konwersację, a następnie odeszła na bok – najlepiej do innego pokoju.

Teraz będąc w spokojnym miejscu, zamykasz oczy i zaczynasz powoli i głęboko oddychać. Cała Twoja uwaga skierowana jest do Twojego wnętrza. Spokojnie oddychając dopuszczasz do siebie emocje wiedząc, że każda emocja jest tylko przepływającą energią przez Twoje ciało. Kiedy połączysz się ze swoim ciałem i będziesz świadoma obecności w tu i teraz, to da Ci to poczucie bezpieczeństwa w odbywającym się procesie.

 

Im bardziej otworzysz się na odczuwanie poprzez świadomy głęboki oddech, tym szybciej fala energii przepłynie. Jednocześnie niczego nie pospieszasz, nie robisz nic, aby przyspieszyć ten proces, bo to może tylko paradoksalnie spowodować, że będzie dłużej trwał. Po prostu zanurzasz się w swoim wnętrzu, tak jakbyś miała na to całe wieki.

Podczas oddychania i odczuwania zaczynasz kierować swoją uwagę na przestrzeń serca mając świadomość, że jest to centrum miłości, którą zawsze masz w sobie. Ta energia miłości do której zawsze masz dostęp daje Ci teraz, w Twoim procesie odczuwania wsparcie, otulenie i miłość. Nie jesteś sama, jest z Tobą miłość, którą jesteś.

 

Jeśli chcesz poczuć się bezpieczna i zaopiekowana to posłuchaj darmowej medytacji "Połączenie z Matką Ziemią", która z pewnością Ci w tym pomoże.

Z miłością, Anabelle Sanchez

Mam na imię Anabelle i jestem nauczycielką duchową. Pomagam kobietom w relacji partnerskiej czuć się szczęśliwe i wolne. Moją misją jest, aby kobiety pokochały siebie i połączyły się ze swoim  sercem.

Sesja online

Transformujące spotkanie w stronę pokochania siebie i odzyskania swojej mocy

Podziel się: